Kremacja w Warszawie

Kremacja w Warszawie 2019-06-14T12:14:07+00:00

Jednym z najstarszych zwyczajów chowania zmarłych jest tzw. kremacja, czyli spopielenie zwłok. Ta metoda pochówku jest bardzo popularna w krajach Europy Zachodniej, ale z roku na rok obserwujemy wzrost zainteresowania kremacją również w Polsce. Jak się ona odbywa? W pierwszej kolejności należy dopełnić formalności, ustalić termin i godzinę oraz wybrać odpowiednią trumnę i urnę. W dniu kremacji rodzina może skorzystać z kaplicy, aby pożegnać się ze zmarłym – następnie ciało przenoszone jest do krematorium, gdzie przebiega proces spopielenia zwłok. Prochy zostają chłodzone i umieszczone w urnie, aby mogły odbyć się dalsze procedury pogrzebowe. Nasz zakład oprócz organizacji tradycyjnych pogrzebów zajmuje się również profesjonalną kremacją zwłok w Warszawie. Świadczymy kompleksowe usługi pogrzebowe: od transportu ciała zmarłego z wyznaczonego miejsca po załatwienie wszystkich niezbędnych formalności i przeprowadzenie całego procesu kremacyjnego. W naszej firmie pogrzebowej mogą Państwo również zakupić wysokiej jakości urny.

Organizacja kremacji – Warszawa

Dla wielu z Państwa nurtującą kwestią z pewnością jest to, jak wygląda organizacja kremacji – z tą metodą spotykamy się przecież rzadziej niż z tradycyjnym pogrzebem. Aby dokonać kremacji zwłok, należy w pierwszej kolejności przygotować dokumenty, takie jak:

  • zezwolenie na kremację,
  • skrócony odpis aktu zgonu wystawiony przez Urząd Stanu Cywilnego,
  • w przypadku kremacji szczątków potrzebna jest decyzja sanepidu.

Ciało osoby zmarłej musi zostać umieszczone w odpowiedniej, ekologicznej trumnie kremacyjnej, która nie posiada warstw lakieru i ozdób. Zostaje ona włożona do specjalnego pieca, gdzie przez około 2-3 godziny zachodzi proces spalania zwłok. Po jego zakończeniu i przygotowaniu prochów zostają one umieszczone w urnie, a zakład pogrzebowy wydaje je rodzinie wraz ze świadectwem kremacji. Następnie powinna odbyć się ceremonia pogrzebowa, podczas której urna z prochami zmarłego zostaje złożona do grobu lub kolumbarium. Jeśli mają Państwo pytania dotyczące naszej usługi kremacji w Warszawie, zapraszamy do kontaktu.